02.02. 2019

Dne 27. 1. 2019 ve věku 85 let zemřel Ing. Jiří Střelák,

člen Slávie VŠ Praha, později Bohemians a Humanity, dobrý šavlista i fleretista, laskavý trenér, rozhodčí. Výborný chlap i kamarád. Jirko, nezapomeneme!

Parte - klikněte na obrázek nebo text.

16.01. 2019

Čestmír Čivrný: ŠERM FLERETEM Historie a metodika

I když je funkce trenéra nebo cvičitele silně ovlivňována praxí a jistě bude ovlivňována i nadále, musí se vyrovnat v teorii s rozsáhlým komplexem otázek. Tato kniha mu v tom má pomoct. Má být také příspěvkem pro jednotu a spolupráci mezi vyučujícím a žákem. Trénink by neměl zůstat jen u sdílení výkonů, měl by také vytvářet osobnost.

15.01. 2019

Turnaj veteránů ve fleretu a šavli

Klokaní kapsa, veteráni fleret a šavle, 17.2.2019, Bohemians Praha

05.01. 2018

Nová aktualizace pravidel

Vážení členové Českého šermířského svazu,

před koncem roku proběhl každoroční Kongres FIE, na kterém byly přijaty komplexní změny technických, organizačních i materiálových pravidel. Pravidla soutěží v šermu byla komplexněji přepracována, a to včetně zapracování všech schválených bodů.

Vilém Mádr
předseda Komise rozhodčích

13.12. 2017

Je sportovec dobrý zaměstnanec?

Sport a vyvážený životní styl mají ve své firemní filosofii. Společnost MIBCON a.s., poradce v oblasti podnikových IT systémů, podporuje Český šermířský svaz. Proč, to vysvětluje Jan Holík, předseda představenstva MIBCONu a šéf business developmentu, v následujícím rozhovoru.