16.01. 2019

Čestmír Čivrný: ŠERM FLERETEM Historie a metodika

I když je funkce trenéra nebo cvičitele silně ovlivňována praxí a jistě bude ovlivňována i nadále, musí se vyrovnat v teorii s rozsáhlým komplexem otázek. Tato kniha mu v tom má pomoct. Má být také příspěvkem pro jednotu a spolupráci mezi vyučujícím a žákem. Trénink by neměl zůstat jen u sdílení výkonů, měl by také vytvářet osobnost.

15.01. 2019

Turnaj veteránů ve fleretu a šavli

Klokaní kapsa, veteráni fleret a šavle, 17.2.2019, Bohemians Praha

19.09. 2018

Smutná zpráva

Dne 19.9.2018 po nemoci zemřel ve věku 60 let pan Petr Lískovec, předseda šermířského oddílu Baník Most. Nejen předseda a trenér, ale i zakladatel oddílu a neúnavný propagátor šermu v Mostě, nadšený veteránský šermíř, obětavý a spolehlivý pořadatel soutěží pro mladé i veterány. Šermu bude chybět a těžko budeme hledat náhradu. Čest jeho památce!

05.01. 2018

Nová aktualizace pravidel

Vážení členové Českého šermířského svazu,

před koncem roku proběhl každoroční Kongres FIE, na kterém byly přijaty komplexní změny technických, organizačních i materiálových pravidel. Pravidla soutěží v šermu byla komplexněji přepracována, a to včetně zapracování všech schválených bodů.

Vilém Mádr
předseda Komise rozhodčích

13.12. 2017

Je sportovec dobrý zaměstnanec?

Sport a vyvážený životní styl mají ve své firemní filosofii. Společnost MIBCON a.s., poradce v oblasti podnikových IT systémů, podporuje Český šermířský svaz. Proč, to vysvětluje Jan Holík, předseda představenstva MIBCONu a šéf business developmentu, v následujícím rozhovoru.